ProRunnerid noppisid Tehvandi Mäejooksul hulga poodiumikohti

Marek Võsu (keskel) Tehvandi Mäejooksu autasustamisel. Foto: Kristi Leping

23. aprillil toimunud ekstreemjooksude avaetapina kavas olnud Tehvandi Mäejooksul võitsid ProRunneri liikmed hulga poodiumikohti. Neist üldvõidu võttis Marek Võsu.

5,8 km pikkune jooksurada kulges Tehvandi spordikeskuse territooriumil, peamiselt asfaltkattega rulliteel, ent finiš asus suusahüppemäe maandumisnõlva ülemises osas. Finišisse jõudmiseks tuli osalejatel liikuda mööda maandumisnõlvale paigaldatud võrkusid ligi 110 meetrit üles.

„Võtsin riskina ette kiire alguse ja nii sain järgnevatega vähemalt 50 m vahe sisse, mis kärises pikemaks. Lõpus sain jala sirgeks lasta. Lõputõusust ainult jalgade abil üles minna ei kannatanud, haarasin võrgust kinni. Alguses ja lõpus sain ka jalgu kasutada,“ ütles Marek, kes võitis jooksu ajaga 21.56.

Mullu pidi ta leppima samal jooksul kolmanda kohaga. Toona võitis laskesuusatamise treener Indrek Tobreluts. „Korduvalt üles-alla jooksmine võtab ikka korralikult läbi, kui ei ole mäetrenni teinud. Kuna eelmisel aastal läks hästi, siis otsustasin tänavu uuesti proovida. Üles jõudes ja siruli visates, mõtlesin küll, et enam sinna võistlema ei lähe, aga nüüd tahan ikka uuesti minna,“ sõnas Marek. Enne Parkmetsa jooksu tegi ta treener Viljar Vallimäe juhendamisel ka mäkkejooksu.

Meesjuunioride arvestuses võitis esikoha Kristo Jesse ajaga 27.02, M40 klassis sai Kalle Lellep 3. koha ajaga 25.41. Naiste põhiklassis saavutas Egle Villik 2. koha ajaga 29.37, N50 klassis Ingrit Ernits samuti 2. koha ajaga 33.08 ja N40 klassis Kristi Leping 3. koha sama ajaga 33.08. Lisaks võitis ProRunneri meeste tiim võistkondade arvestuses ja naised said tiimidest kolmanda koha.