Lauri Valdmaa sai maastikujooksul Tallinn City Trail 13. koha

Lauri Valdmaa Tallinn City Trail maastikujooksul.

Mõned klubi liikmed võistlesid 20. mail Tallinnas Pirital maastikujooksul Tallinn City Trail, mille pikemal 21 km distantsil sai parimana Lauri Valdmaa 13. koha ajaga 1:41.23. Möödunud aastal lõpetas ta sama jooksu 24. kohal.

Väga raske rada ja palav ilm pani jooksjate võimed proovile. “Seetõttu proovisin joosta mõistliku tempoga ja varuga. Kuni 15 km oli väga hea enesetunne, kuid siis Lasnamäe paenõlvast neljakäpukil üles minnes (kohati nõlv 45 kraadi järsk) lõi lihased nii piimhapet täis, et enam ei taastunudki. Sain täieliku “haamri”. Viimased 5 km lihtsalt kulgesin,” rääkis Lauri, kes seadis omale enne jooksu eesmärgiks lõpuaja 1:40, mis ei õnnestunud.

Mullu sai Lauri lõpuajaks 1:41.19, aga tänavu tegid korraldajad esimesed kaks kilomeetrit lisatõusudega raskemaks teinud. “Ilmselt mängis siin oma osa, et tegin päev otsa aias tööd ja õhtuks juba väsinud, ning see üle 20 kraadi soe ilm ja päike jätsid jälje,” arvas Lauri. Ühe korra eksis ta lõpus ka rajalt, kuid seal grillinud perekond näitas suuna kätte. Eksimise tõttu võis kaotsi minna umbes 20 sekundit.

Lauri sõnul talle maastikujooks väga ei sobi, kuid vahel tugeva pingutusena tundub see ette võtta väga hea. “Õpetab jõuvarusid paremini hindama. Tõusud olid nii järsud kohati, et ei olnud enam vahet, kas jooksid või tulid kõnniga üles – jalad võttis samamoodi piimhapet täis. Kui ikka ei ole spetsiaalselt sellisteks jooksudeks treeninud, siis on raske. Ma treenin 90 protsenti maanteel, mistõttu taoline maastikujooks on kehale paras šokk,” tõdes Lauri.

Mart Norman sai Tallinn City Trail Run´il 21 km distantsil 20. koha ajaga 1:43.34.  

8 km distantsil tuli naistest 4. kohale ja võitis N50 vanuseklassis 1. koha Ingrit Ernits ajaga 47.12.  “Sellise jooksu jaoks osutus ilm kõige suuremaks vaenlaseks. Jooksin peaaegu kõik tõusud ja mingit lihaspinget ega väsimust ei tundnud mõõduka tempoga kulgedes. Raja ääres pakkusid noormehed šašlõkki, millest pidi küll loobuma, kuid finišis oli rikkalik toidulaud kaetud,” mainis Ingrit.

Kuna ta kartis rajalt eksimist (mitmed eespool eksisid), jooksis ta koos ühe naisega. “Vahelduseks on maastikul hea joosta. Ilus loodus ja värske õhk inspireerib,” lisas ta.  Võistluse juhendis kirjutati, et rada on raske ja peab mööda paekallast ronima. “Seda kartsin ka, aga ettevaatlik pidi olema ja minu kiiruse juures ohtu ei olnud,” märkis Ingrid.

Tallinn City Trail Run 21 km kõik tulemused ja 8 km tulemused