Rauno Laumets sai ümber Harku järve jooksul 4. koha

Rauno Laumets ümber Harku järve jooksul. Foto: Mait Marttila

27. mail toimunud Järvejooksude sarja esimesel osavõistlusel – ümber Harku järve jooksul saavutas klubi ProRunner liikmetest parimana 4. koha Rauno Laumets, kes mullu võitis kogu Järvejooksude sarja koondarvestuses esikoha.

Rauno läbis 6,6 km pikkuse jooksu ajaga 20.31,6, kaotades võitjale Raido Mitile 17,8 sekundit. Vaatamata sellele Rauno ise pettunud ei ole. “Jooksin sama kiiresti (kilomeetri kiirus sama, kuid distants tänavu veidi pikem mullusega võrreldes) kui eelmisel aastal, kuid konkurents on tihedamaks läinud. Olen väga rahul,” ütles Rauno. Järvejooksude sarjas peab ta võimalikuks esikolmiku kohta jahtida, sest kolm osavõistlust seisab alles ees. Pealegi on ülejäänud distantsid palju pikemad.

Järgmisel suuremal võistlusel, 10. juunil Narvas poolmaratoni Eesti meistrivõistlustel tahab Rauno  joosta isikliku rekordi 1:08-1:09 kanti.  “Kui selle ära jookseksin, oleksin väga rahul,” arvas Rauno. Tase medalite pärast on tõusnud ja medalikoht vajaks Rauno hinnangul aega 1:07 kanti, kuid kõik oleneb sellest, kuidas jooks areneb.

Paremuselt teine ProRunneri esindaja ümber Harku järve jooksul oli Kristo Reinsalu, kes sai 12. koha ja M40 vanuseklassis 2. koha ajaga 21.59,2. Kiirelt alustanud M18 vanuseklassi kuuluv Rainer Kravets, kelle sünniaasta siiski 2000, pidi seekord vanematele meestele alla jääma, kuid aastatega tuleb kogemus ja kõik läheb aina paremaks. Klubi parimaks naiseks osutus Kadiliis Kuiv, kellele kuulus naistest 21. koht ajaga 29.40,2.