4. Kekkoneni maastikujooksul ProRunnerile mitu poodiumikohta

Meestest jõudsid üldarvestuses poodiumile Rauno Laumets ja Olari Orm. Foto: Kristi Leping

Lõuna-Eesti kuppelmaastikul, täpsemalt Otepää vallas Kääriku ümbruses toimus 3. juunil IV Kekkoneni maastikujooks, mille 15 km pikkusel rajal võitsid spordiklubi ProRunner esindajad üldarvestuses koguni kolm poodiumikohta. Boonusena lisandusid neile võistkondliku arvestuse esikohad ja mõned esikolmiku kohad vanuseklassides.

Parima klubiliikmena sai Rauno Laumets orienteeruja Kenny Kivikase järel 2. koha ajaga 54.04. “Kenny läks kohe algul eest ära oma tempoga. Mulle sellise raske raja peal jooksmine ei sobi. Tõusudest ülessaamiseks pidin ikka korralikult pingutama,” ütles Rauno. Ta ei ole sel aastal ühtegi maastikujooksu trenni teinud. “Plaanis oli enne Narva poolmaratoni teha nädal enne üks viimane pikem ots. ProRunner esines jooksul väga korralikult, sest klubile tuli palju poodiumikohti,” sõnas Rauno.

Tema järel lõpetas 3. kohal Olari Orm ajaga 59.02. “Esimese ja teise koha meestest jäin ma ikka kalendriga mõõdetavale kaugusele. Mul läks pigem pusimist 3.-8. koha meestega. Pärast neljandat kilomeetrit läksin üksi ette ca 10-15 m vahega ja nii see vahe püsis viimaste meetriteni,” rääkis Olari. Mees ise hindas oma vormi viimase kuue aasta kehvemaiks, sest ei ole seda särtsu ja motivatsiooni leidnud end nii palju trenni ajada kõige muu elu kõrvalt.

Egle Villik naiste autasustamisel poodiumi kolmandal astmel. Foto: Kristi Leping

Naiste üldarvestuses saavutas Egle Villik kõrge 3. koha ja võitis ühtlasi N35 vanuseklassis 1. koha ajaga 1:14.00. Egle läks enda sõnul jooksule suhteliselt hea enesetundega. ” Viimaste nädalate töögraafik on olnud väga tihe ja väsitav. Eks tundsin seda väsimust veel hommikulgi, aga sain kenasti ennast käima. Nii head tulemust muidugi ei osanud oodata. Ikka on ju tahtmine poodiumile saada, aga selle teostamine ei ole kerge,” tunnistas Egle.

Ta nimetas jooksu enda jaoks väga raskeks. Päris pikalt püsis Egle kahe esimese naisega samas pundis. “3-4 kilomeetri kandis sai selgeks, et nende tempos ma lõpuni ei lähe. Teise koha naist nägin kaugemal enda ees ka veel 10 km peal. Päris pikalt jooksin üksi. Mingil hetkel ilmus minu taha veel üks naine ja siis olin alla andmas, sest tundsin, et mul ei ole rohkemat küll endast midagi välja anda,” tõdes Egle.

Talle tundub, et päeva päästis allamäge jooksma õppimine ja võttis treener Viljar Vallimäe õpetusi kuulda ning see töötas. “Paar kilomeetrit ei julgenud selja taha vaadata ja andsin kõik, mis “torust” tuli, kuigi olin veendunud, et kolmas koht tuleb käest ära anda,” lausus Egle. Ühel pöördekohal tagasi vaadates märkas ta ühte naist endast päris pikalt maha jäänud olevat ja sai niimoodi kergemalt hingata.

“Jalgu sirgu ma muidugi ei lasknud ja “tulistasin” edasi. Ka viimasel kilomeetril hoidsin sama tempot igaks juhuks. Kuigi jooksin maksimumi piiril ja mul oli väga raske, maastik ja tõusud mulle sobivad. Olen maastikul kiirem kui siledatel linnajooksudel. Eks siin mängib rolli minu funktsionaalsus ja mitmekülgsed treeningud,” arvas Egle. Kiiruse arendamisega tal kahjuks hetkel aega tegeleda ei ole. Kokkuvõttes Eglele naiste kolmas koht, vanusegrupi N35 esikoht ja ProRunnerite naiskonnaga esikoht. “Paremini ei saakski tahta,” võttis Egle võistluse kokku.

Tea Mey sai N35 vanuseklassis 2. koha. M45 vanuseklassi teine oli Mart Norman ja N45 vanuseklassi kolmas Maia Boltovsky.  Nii meeskondade kui naiskondade arvestuses kuulus ProRunnerile 1. koht. Võitja meeskonnas jooksid Rauno Laumets, Olari Orm ja Margus Gering. Naiskonna eest jooksid ja tõid klubile võidu Egle Villik, Tea Mey ja Maia Boltovsky.