Rauno Laumets lõpetas Suvejooksu ümber Saadjärve teisena

Rauno Laumets autasustamisel poodiumi teisel astmel. Foto: Ahto Jakson

Spordiklubi ProRunner esinumber Rauno Laumets saavutas 30. juulil DFDS järvejooksude sarja kolmandal osavõistlusel – 4. Suvejooksul ümber Saadjärve teise koha ning on enne viimast etappi sarja kokkuvõttes samuti teisel kohal. Kokku osales Saadjärve jooksul 34 ProRunneri liiget.

Raivo Alla järel 16,9 km pikkuse distantsi ajaga 56.57,5 teisena lõpetanud Rauno tunnistas, et distants oli tema jaoks natuke pikk. “14 kilomeetrit jooksin Raivo Allaga koos, kuid pärast seda enam sellist minekut polnud, et oleksin suutnud Raivoga kaasa minna,” rääkis Rauno. Kuna järvejooksude sarja enne viimast võistlust – ümber Ülemiste järve jooksu kaotab ta Raivo Allale 40 sekundit, siis on sarja kokkuvõttes esikolmiku kohad Rauno hinnangul juba pagas. “Väga raske on kaotatut tagasi teha. Mul läheb raskeks, sest viimane etapp on ka päris pikk (14 km),” sõnas Rauno.

SEB Tallinna Maratonil joosta Rauno ei plaani, sest pole enda sõnul teinud piisavalt mahutreeninguid, et seal kõrgete kohtade eest võidelda. “Kui teen kaasa, siis ainult läbimise mõttes. Arvan, et jään ikka lühemate maade peale. Isegi Saadjärve jooks tundus päris pikk. Tunnen ennast sel aastal lühematel distantsidel palju paremini,” ütles Rauno.

Paremuselt teine ProRunner oli Saadjärve jooksul Kristo Reinsalu, kes sai ajaga 59.54,0 üldarvestuses 10. koha ja M40 vanuseklassis 2. koha. Tagasituleku võistlusrajale teinud Kaarel Piip lõpetas jooksu 12. kohal ajaga 1:02.56,7.  “Olen sel aastal vähe võistelnud, sest talvine ettevalmistus jäi veidi lünklikuks säärelihase vigastuse tõttu. Mai algul nurjas võistlemise külmetushaigus. Suvel olen saanud korralikult trenni teha, kuid head hoogu pole veel leidnud. Saadjärve jooksuga ei saa just rahul olla, sest jooksin märgatavalt aeglasemalt kui eelmistel aastatel. Jooksin peaaegu terve distantsi üksi. Enesetunne ei olnud üldse kehv, aga kiirusest jäi vajaka,” tõdes Kaarel.

Klubi parima naisena saavutas Kadiliis Kuiv 13. koha ajaga 1:16.23,4. Taas näitas head minekut ka Egle Villik, kellele kuulus naistest 19. koht ja N35 vanuseklassis 5. koht tulemusega 1:19.35,2.  Jooksule eelneval õhtul oli Egle veel kindel, et läheb proovib vanuseklassi esikohta või vähemalt teist kohta võtta.

“Kui hommikul stardiprotokolli vaatasin, siis loobusin ja otsustasin rahuliku jooksu kasuks. Moonika Pilli ja Marion Tibar jne nimed on need, kelle kandadele ma just astuda ei suuda. Tundub, et ma ei ole veel päris taastunud viimase kuu aja laagritest. Hetkel ei saagi aru, kas olen vähe taastunud või vähe võistelnud, seset vorm ei ole päris see, mis võiks olla. Jooksus maksimumi päris välja ei andnud, aga kerge ka ei olnud. Päris maksimumini pingutades oleks ehk paar kohta võitnud. Arvestades ilma ja rada on keskmine jooksutempo 4.42 täitsa hea. Tuleb analüüsida, kas on vaja nüüd pigem rohkem puhata või just karmimalt jooksutrennidele keskenduda. Eelmisel aastal olin samal rajal minuti kiirem,” lausus Egle.

N50 vanuseklaasis võitles 3. koha välja Ingrit Ernits ajaga 1:27.23,9.