Pärtel Piirimäe Elva Mäejooksul kolmas

Pärtel Piirimäe Elva Mäejooksu autasustamisel poodiumi kolmandal astmel. Foto: MTÜ Peedu Jooksuselts

Spordiklubi ProRunner liige Pärtel Piirimäe saavutas 12. augustil Elva jooksusarja teisel osavõistlusel – Elva Mäejooksul 3. koha, läbides 3 km pikkuse rohkete tõusudega raja ajaga 12.53.

Pärtelist jäid ettepoole jooksu võitja, endine laskesuusataja ja praegune Eesti laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts ja Elva jooksusarja varasem korraldaja Priit Simson.  Praegu korraldab jooksusarja MTÜ Peedu Jooksuselts Margus Pirksaare eestvedamisel.

Pärteli sõnul kujutab Elva Mäejooks endast metsas üles-alla kulgevat maastikurada, millel kokku umbes 12 tõusu. “Stardinimekirja vaadates olid tulemused üsna ennustatavad: Indrek Tobreluts selge favoriit. Priit Simson on ka väga tugev, eriti lühematel ja mägisematel distantsidel, mistõttu enda jaoks pidasin realistlikuks kolmandat kohta. Täpselt nii läkski: Tobreluts läks kohe eest, Simson tema järel. Võtsin esimesed kaks tõusu hästi rahulikult kolmeses grupis, kolmandal tõstsin veidi tempot ja tegin vahe sisse. Kuna Simson paistis püüdmatu ja tagaajajad jäid ka järjest kaugemale, siis kujunes ülejäänud võistlus mõnusaks tempotrenniks, kus maksimaalselt pingutama ei pidanud ja sain pühapäevaseks pikaks otsaks pisut energiat säästa,” rääkis Pärtel.

Kuna meeste põhiklassis ei olnud tugevaid noori kohal, kuuluski kogu pjedestaal M40 vanuseklassi jooksjatele. Varasematel aastatel on Elva Mäejooksul osalenud ka keenialane Ibrahim Mukunga ja Eesti paremiku mehi. “Eks kogemused ka kindlasti loevad,” arvas Pärtel. Pikad mäejooksud istuvad talle kindlasti paremini. “Lühikeste puhul olen siledal võib-olla isegi konkurentsivõimelisem, aga maastikujooks on väga hea vaheldus,” hindas Pärtel.

Elva Mäejooksu tulemused