Egle Villik noppis Paju lahingu aastapäeva jooksult neli võidukarikat

Egle Villik koos võidukarikatega.

Kaitseliitu esindanud klubiliige Egle Villik võitis 28. jaanuaril Valgamaal 25. Paju lahingu aastapäeva jooksu, kuid see ei olnud veel kõik. Peale naiste üldvõidu kuulus talle veel kolm karikat erinevate võistlusklasside arvestuses.

Egle jooksis 7 km raja läbi ajaga 31.47. „Kerge ei olnud. Lörts ja tuul tegid asja natuke keerulisemaks. Pole väljas eriti joosta talveperioodil joosta saanud ega pea jooksuvormi praegu just parimaks,“ ütles Egle. Võit tuli tema jaoks üllatusena.

Esimesed paar kilomeetrit jooksis ta toona juhtinud naise kannul. „Tundsin, et suudan kiiremini ja möödusin. Kahel viimasel kilomeetril sain selgeks, et tagant tulevad naised mu kohta enam ei ohusta, sest vahe oli piisavaks kasvanud,“ sõnas Egle.

Lisaks naiste üldvõidule noppis Egle ka esikoha N35 vanuseklassis. Veel sai ta kaitseväe arvestuses naistest esikoha ja parima naiskaitseväelase N35 vanuseklassi arvestuses esikoha. Naiste üldarvestuse kolmas koht ja N45 vanuseklassi 1. koht läks klubiliikmele Marika Kopimägile, kes esindas Tartu kaitseväge, ajaga 32.44.