Tehvandi Mäejooksult mitu poodiumikohta

Pärtel Piirimäe, Kalle Lellep, Marek Võsu poodiumi kõrgeimal astmel.

Mõned klubilliikmed võistlesid 21. aprillil Tehvandi mäejooksul, mis on ühtlasi Eesti ekstreemjooksude karikasarja avaetapiks.  Individuaalarvestuses tuli sealt ProRunnerile kolm poodiumikohta –  üks 1. koht ja kaks 3. kohta ning võistkondlikus arvestuses 1. koht. Nendele lisanduvad veel vanuseklasside esikolmiku kohad.

Tehvandi spordikeskuse territooriumil asuvatel rolleriradadel said osalejad startida kas 2 km pikkusele noortevõistlusele, 6 km pikkusele lühivõistlusele või 11 km pikkusele põhivõistlusele. Finišisse jõudmiseks pidid kõik üles ronima mööda võrkusid, mis on paigaldatud Tehvandi K90 hüppemäe maandumisnõlvale. Ronimisosa pikkuseks on ca 110 meetrit.

Põhijooksu distantsil saavutas mullune võitja Marek Võsu seekord 3. koha ajaga 42.11. Võitjale Sander Linnusele kogunes kaotust 56 sekundit. “Jooks kulges raskelt. Kui esimene ring oli enam-vähem, siis teisel ringil läks parajaks kannatamiseks. Kahe esimesega tekkis väike vahe sisse ja ei suutnud enam järgi võtta. Tuul puhus ka eriti tugevalt, mis tegi raske jooksu veel raskemaks,” tõdes Marek.  Vaatamata üldarvestuse kolmandale kohale õnnestus tal võita esikoht lõputõusu arvestuses, kus edestas isegi üldvõitjat ligi kolme sekundiga.

Pärtel Piirimäe sai 11 km distantsil üldarvestuses 4. koha ja M40 vanuseklassis 1. koha ajaga 45.01 ja Kalle Lellep 11. koha ning M40 vanuseklassis 4. koha ajaga 49.41.  Nende ja Marek Võsu tulemustest piisas, et vormistada ProRunnerile võistkondlikus arvestuses 1. koht. 

Egle Villik poodiumi kolmandal astmel.

Naistest saavutas Egle Villik üldarvestuses 3. koha ning oma vanuseklassis (N30) 1. koha ajaga 55.51. “Väga raske jooks. Konkurents ka tugevam kui eelmisel aastal, mil tulin naistest teisele kohale. Rada ka seekord suisa poole pikem. Pärast esimest ringi ei olnud küll mingit tahtmist teisele ringile minna. Üllatasin ennast siiski suhteliselt hea tulemusega. Kui arvestada seda, et talveperioodil ei ole ma üldse jooksma jõudnud korralikult ja taastumine Scoutsrännakust ja kosmonautikast pole ka ideaalne olnud, siis peab antud tulemusega väga rahule jääma,” sõnas Egle.

Ta jõudis mitu korda rajal mõelda, et katkestaks kui kolmandal kohal ei oleks. Selle koha nimel suutis ta siiski hambad ristis lõpuni vastu pidada. “Tuul tegi asja kordades raskemaks. Lõpuronimine ei olnud minu jaoks midagi ületamatut. Pigem olid teravad tõusud rajal tugeva vastutuulega korralik eneseületus. Kahjuks ei saanud kolm esimest meest ja naist eraldi medalit. Küll aga anti mulle vanuseklassi esikoha eest väga kaunis medal, mis paraku kaelast maha kukkus ja katki läks, aga küll need killud õnne toovad,” arvas Egle.

Maria Mällas oli oma vanuseklassis 7. kohal ajaga 1:09.34. Evelin Järvelt sai 1:13.28-ga oma vanuseklassis 11. koha.

6 km lühidistantsi võitis Rainer Nisloni 1. koha ajaga 25.14, edestades järgmist lõpetajat kolme ja poole minutiga. “Pikka jooksu ei tahtnud teha raskel rajal, seega valisin lühikese. Jooksin kohe stardist oma tempoga, üritasin tugevalt pingutada. Konkurentsi kahjuks polnud, kõik tugevamad mehed läksid põhijooksule,” rääkis Rainer. Enelin Alter sai oma vanuseklassis 3. koha ajaga 37.50. 

Tehvandi mäejooksu kõik tulemused

Võistkondlik arvestus

Tõusuosa paremusjärjestus võistlusklassides