Olari Orm ja Triinu Bergmann võitsid esimese ERMi Jüriöö jooksu

Olari Orm ERMi Jüriöö jooksul liidrina. Foto: Jaanus Tanilsoo.

Klubiliikmed Olari Orm ja Triinu Bergmann võitsid 22. aprillil Tartus esimene ERMi Jüriöö Jooksu 10 km pikkuse põhidistantsi, kusjuures Triinu uuendas tublisti oma isiklikku rekordit.

Jooks kulges 5 km pikkusel ringil, mida tuli läbida kaks korda. Esikoha võitnud Olari Orm edastas rohkem kui minutiga teiseks jäänud Avo Muromägit, saades lõpuajaks 35.45.  “Olin kohe algul juhtimas ja erilist konkurentsi kahjuks polnud. Sellest jäi ka võib-olla enda isiklik sooritus kergelt uniseks. Samas võib rahule jääda, sest alates veebruarist olen põlve vigastusega väga väikest mahtu saanud teha,” ütles Olari.

Naistest läbis distantsi kõige kiiremini Triinu Bergmann ajaga 41.44, mis on tema isiklik rekord. Varem oli Triinu tippmark 43.09. „Esimesel ringil proovisin pisut tagasi hoida, et ikka lõpuni ära kestaksin. Hoidsin ühe kaasvõistleja tuulde, kelle tempo mulle sobis ja esimene ring kulges suhteliselt rahulikult. Teine ring tuli juba kiirem, vaatamata slaalomile, mida pidin 20 minutit hiljem startinud 5 km jooksjate vahel tegema,“ rääkis Triinu.

Õnneks see kaua ei kestnud ja üsna pea sai ta normaalse jooksurütmi tagasi. Triinu sõnul ei olnud tegemist just väga kiire rajaga, eriti arvestades raja lõpuosas olnud järske pöördeid ja treppi. „Olen tulemusega väga rahul, kuna sündis ka minu uus isiklik rekord,“ sõnas Triinu. 

Maia Boltovsky sai naistest 10 km distantsil 13. koha ajaga 50.45.

ERMi Jüriöö jooksu kõik tulemused