ProRunnerile Õhtujooksu teisel etapil kolmikvõit!!!

Rauno Laumets Õhtujooksu teisel etapil.

Klubiliige Rauno Laumets võitis 23. mail Tartus Õhtujooksu teise etapi, ka kaks järgmist kohta kuulusid ProRunnerile. Naistest Triinu Bergmann kolmas.

Õhtujooksul esimest korda startinud Rauno Laumetsaga suutis esimesel kilomeetril koos püsida klubiliige Rauno Reinart, sealt edasi jooksis Rauno Laumets üksi ja enam selja taha ei vaadanud. Ta võitis 7 km pikkuse jooksu ajaga 22.28. „Endalegi üllatuseks olen täiesti rahuldavas sportlikus vormis enne suve algust. Sel kevadel olen osalenud ainult mõnel üksikul võistlusel, sest põlvevigastus segas treeninguid ja vahepeal pidin tegema treeningutes poolteise kuu pikkuse pausi. Loodan, et tulemused lähevad edaspidi ülesmäge,“ lausus Rauno Laumets.

Rauno Reinart lõpetas tema järel 2. kohal ajaga 24.16. Olari Orm kindlustas ProRunnerile kolmikvõidu tulemusega 24.48.“Väga hea, arvestades, et eelmisel päeval sai Tartu ülikooli staadionil KEVEK staadionijooksusarja 1500 m distantsil joostud. Tempo oli alguses täitsa hea, hiljem vajus natuke palju ära 7 km kohta,“ arvas Olari.

Pärtel Piirimäe sai üldarvestuses 5. koha, kuid M40+ arvestuses võitis ta 1. koha ajaga 25.21. Kohe tema järel lõpetas 6. kohal Rainer Nisloni 25.44-ga ja 7. kohal Martin Adusoo 25.52-ga.

Klubi naistest saavutas Triinu Bergmann 3. koha ajaga 29.47. „Tunnistan ausalt, läksin jooksma eesmärgiga poodiumile saada. Stardis nägin, et Birgit Pihelgas ja Minna Kuslap jagavad omavahel esimesed kaks kohta ära, kuid kolmas koht oli vaba ning otsustasin, et maksku mis maksab, aga selle endale võtan,“ ütles Triinu.

Sportlik viha ja pettumus Tartu maastikumaratoni katkestamisest püsis tal veel liiga valusalt meeles ja nii tahtis Triinu iseendale tõestada, et ikkagi suudab veel pingutada. „Jäin kohe alguses kolmandaks ning pöörete peal nägin pidevalt neljandat naist enda kannul. See sundis edasi pingutama, kuigi kerge ei olnud. Üldiselt olen jooksuga rahul, sest tänu pidevale kartusele, et keegi minust mööda läheb, kulges jooks tõusvas tempos,“ sõnas Triinu.

Järgmise stardi teeb ta 2. juunil Tallinnas Rimi jooksul. Eeloleva nädalavahetuse võistlused ei tahtnud kuidagi tema treeningplaaniga kokku minna. “Vahepeal peab trenni ka tegema, hooaja algus oli väga tiheda võistlusgraafikuga,” tõdes Triinu.