Olari Orm Harku järve jooksul kuues, Rainer Kravets võitis vanuseklassi

Olari Orm (paremal) Vjatšeslav Ko1selevi kõrval autasustamisel.

Klubiliikmetest parimana saavutas Olari Orm 26. mail DFDS Järvejooksude sarja esimesel osavõistlusel 47. ümber Harku järve jooksul 6. koha, läbides 6,4 km pikkuse distantsi ajaga 22.15, mis tähendab, et teda kutsuti ka autasustamisele, kuhu pääsesid kuus esimest.

Olari vorm on tõusutueel. Ta ei oleks enda sõnul nii head kohta ja lõpuaega isegi oodanud. Viimati jooksis Olari ümber Harku järve 2013. aastal, kuid nii head kohta kui nüüd, ta seal saanud ei ole. Olari kohad on varem jäänud esikahekümne piirimaile.

“Kunagi ammu olen ka kiiremini jooksnud, aga seekord läksin riski peale välja. Eesmärgiks seadsin kas kiire aja või hea koha ning kui tuleb 2-3 kilomeetril “haamer”, siis tuleb. Kuna tegemist oli lühikese maaga, siis osutus risk kalkuleeritus ka tasus end ära,” arvas Olari. Algul plaanis ta kogu järvejooksude sarja kaasa teha, kuid Ülemiste järve jooksule vist siiski ei jõua. “Palavus eriti mind ei häirinud, aga eks ta aega veidi mõjutab küll,” märkis Olari. Ta meenutas Tartu maastikumaratoni 24 km distantsi, pärast mida ta õhtul diivani pealt hästi tõusta ei tahtnud. “See tõmbas ikka energiast nii tühjaks nagu oleks maratoni jooksnud,” rääkis Olari.

Rainer Kravets M18 vanuseklassi võitjana autasustamisel.

Paremuselt teisena lõpetas Rainer Kravets 8. kohal ajaga 22.35, kusjuures M18 vanuseklasssis kuulus talle 1. koht. Palju õnne noorele klubillikmele! “Alustasin jooksu üsna tempokalt, 2 km punkti jõudsin kusagil 6.40-ga, edasi hakkas raskemaks minema. Kolmandal kilomeetril tekkis piste ka, mis kestis lõpuni, kuid õnneks lasi joosta. Keskmine tempo tuli 3.32 min/km, millega saab enam-vähem rahul olla, arvestades pistmist, rada ja kuuma ilma,” kommenteeris Rainer võistlust.

Klubi naisliikmetest sai parimana Kadiliis Kuiv 10. koha ajaga 25.53,7. Küll tuleb ka kiirus, sest Tartu maastikumaratoni raskest 24 km distantsist võtab taastumine oma osa.