Rauno Laumets võitis Otepää Jooksutuuri

Rauno Laumets Otepää Jooksutuuri autasustamisel.

Rauno Laumets võitis 1.-3. juunini toimunud kolmest etapist koosneva Otepää Jooksutuuri, mille käigus tuli osalejatel kokku läbida maratonidistants ehk 42,195 kilomeetrit.

Rauno koguaeg kolme etapi peale (10 km, 17,195 km ja 15 km) kokku 2:34.24. Jooksutuuri avaetapi, 1. juunil peetud 10 km jooksu Tehvandil võitis Rauno tulemusega 36.01. “Alustasin pigem rahulikult. Konkurendid püsisid esimestel kilomeetritel üsna sabas. Raske Otepää rada kujunes kokkuvõttes ikka päris raskeks,“ tunnistas Rauno. Tal puudub omal kogemus kolm päeva järjest joosta, sest ei ole ta ju kaasa löönud ka Saaremaa kolme päeva jooksul.

2. etapi, Pühajärve ümbruses kulgenud 17,195 km distantsi võitis taas Rauno lõpuajaga 1:02.02. „Teine etapp tundus oluliselt kergem kui esimene. Teisel poolel tõstsin tempot, esimese poole võtsin üsna rahulikult,“ märkis Rauno. Otepää jooksutuuri 3. etapp, mida peetakse kõige raskemaks, sest Käärikul Kekkoneni rajal tuli joosta 15 km maastikul ja sisaldas raskeid pikki tõuse, sai Rauno 3. koha ajaga 56.19. “Läksin kindla peale jooksma. Enesetunne oli hea ja tegin rahulikult oma jooksu,” võttis Rauno viimase etapi kokku.

Marek Võsu sai kolme etapi kokkuvõttes Otepää Jooksutuuril 5. koha koguajaga 2:52.04 ja Kalle Lellep 18. koha koguajaga 3:11.29, Guido Bergmann 54. koht 3:43.54.

Naistest saavutas parimana Marika Koplimägi 9. koha (N45 vanuseklassis 2. koht) ajaga 3:38.22,  Tea Mey 18. koht 3:56.48, Marlen Mäesalu 21. koht 3:59.28, Maia Boltovsky 34. koht 4:24.07, Enelin Alter 42. koht 4:35.39