Triinu Bergmann võitis Eesti U23 meistrivõistlustel hõbeda ja pronksi

Triinu Bergmann (vasakul) 5000 m autasustamisel pronksmedaliga.

Klubiliige Triinu Bergmann võitis 28.-29. juunil Rakveres toimunud Eesti U23 meistrivõistlustel 1500 m jooksus hõbemedali ja 5000 m jooksus pronksmedali.

Triinu läbis 29. juunil 5000 m jaga 20.43,20. “Läksin jooksma pigem kohta kui aega. Teadsin, et kahele esimesele neiule ma kahjuks veel konkurentsi pakkuda ei suuda, kuid kolmas koht oli reaalne,” rääkis Triinu. Nii jäi ta alguses teadlikult neljandale positsioonile ja hoidis kaasvõistleja tuulde, et jooksu niiöelda sisse elada, kuid pärast teist ringi otsustas konkurendist mööduda.

“Sealt edasi oligi vaja lihtsalt kohta hoida. Õnneks keegi järgi enam ei tulnud, kuigi viimasele ringile minnes kostus järgmine “kõll” hirmutavalt ruttu. Panin pisut tempot juurde, et viimasel ringil kohast ilma ei jääks ning kestsin ilusti lõpuni ära. Teatud mõttes olen pronksi üle isegi pisut uhkem, kuid mõlemal päeval toodud medalid valmistavad muidugi suurt rõõmu,” tunnistas Triinu. Eraldi tänusõnad kuuluvad tema poolt treener  Viljar Vallimäele, kes veel tund enne võistlust Triinule uued naelikud tõi ning raja ääres kaasa elas ja ringiaegadega kursis hoidis.

Eelmisel päeval, 28. juunil võitis Triinu U23 1500 m jooksus hõbemedali ajaga 5.44,11, mis sellest et vaid kaks osalejat startiski. “Pigem läks see heaks soojenduseks 5000 m jaoks. Kuna medalid jagati välja, ma sellest ära ütlema just ka ei hakanud,” ütles Triinu.

Klubiliige Rainer Kravets saavutas Eesti U20 meistrivõistlustel 5000 m jooksus 6. koha tulemusega 16.27,86.