Marek Võsu võitis Põltsamaa lossijooksu

Klubiliikmed Hannes Veide, Marek Võsu, Maria Mällas ja Tiina Säälik.

Klubiliige Marek Võsu võitis 21. juulil 8 km pikkuse Põltsamaa lossijooksu ajaga 28.44.

Juba peale esimest kilomeetrit eraldusid teistest Marek ja Ranno Erala. Viimane on Eesti rekordiomanik 100 km jooksus (aeg 6:47). Kuningamäe tõusu lõpuosas ca 1,5 km enne lõppu tegi Marek tempomuutuse ja sai väikse vahe sisse. Kolmanda koha saanud mees (Hannes Vilk) osutus visaks tempohoidjaks.

“Ei saa öelda, et võit kergelt tuli. Sellise kuumaga andis punnida. Jooksime teise koha mehega kuni viimase kilomeetrini koos, siis tegin väikse kiirenduse ja sain paraja edumaa, mida suutsin lõpuni hoida. Rada iseenesest oli muidu täitsa hea. Üle poole tassist kulges kruusasel teel. Erilisi tõuse ja langusi ei olnud,” ütles Marek.

Hannes Veide tõusis jooksu teises pooles 6. kohalt neljandaks ja ohustas kolmandat kohtagi, kuid lahutama jäi siiski seitse sekundit. Hannesele ajaga 32.06 üldarvestuse 4. koht ja vanuseklassi 3. koht.

Klubi õrnema soo esindajad jooksid samuti tublilt Maria Mällas ja Tiina Säälik. Põltsamaa Lossijooks on tuntud kiire rajapoolest ja finiš otse lossihoovis.