Rauno Laumets Tartu maastikumaratonil kolmas

Rauno Laumets (paremal) autasustamisel.

Klubiliige Rauno Laumets võitles Tartu maastikumaratoni 24 km pikkusel distantsil välja kõrge 3. koha ajaga 1:21.24.

Juba stardist minnes liikus keenialane Ibrahim Mukunga Wachira üksi sujuvalt eest ära, olles 5 km peal veel Raunol nägemisulatuses. “Edasi jooksin koos Raido Miti ja Rait Ratassepaga. Ratassepp jäi 7-8 km peal maha ja kuni 22 kilomeetrini püsisin Mitiga. Pärast seda tekkis Mitiga vahe, mis püsis kuni finišini. Eesmärk oli olla parim eestlane, aga seekord jäi veel natuke puudu,” ütles Rauno.

Vaatamata eesmärgi mittetäitmisele jäi Rauno oma jooksuga rahule, sest varem ei ole ta nii head kohta Tartu maastikumaratonil saavutanud. Tema parim koht oli seni neljas, mille sai 2014. aastal. Küsimusele, kas valmistusid spetsiaalselt tänaseks jooksuks, vastas Rauno: “kas nüüd just spetsiaalselt, aga see oli kindlasti kevade põhivõistlus minu jaoks. 24 km on minu jaoks ikkagi nagu maraton.”

Klubi naisjooksjatest saavutas parimana Kadiliis Kuiv 5. koha ja N21 vanuseklassis 2. koha ajaga 1:39.46. “Sel aastal soosis meid ilm, mis meeldivalt jahe ja pilvine. Stardis võis kohe aru saada, et minnakse uusi marke jooksma. Kuigi tempo oli asfaldil ja kruusateel päris kõva, püsisin seal siiski esimeste naistega koos. Ma ei ole hea maastikujooksja ning pehmele pinnale jõudes hakkasin üha rohkem maha jääma. Tegin oma jooksu ja tahtsin eelmise aasta aega parandada, mis ka õnnestus. Lisaks õnnestus välja joosta ka korralik poolmaratoni aeg (1:26.46). Põhjust rahul olla ja ülejäänud hooaega oodata on küll ja veel,” lausus Kadiliis.

Tiimide arvestusse läksid viie parima jooksja tulemused ehk ProRunneri puhul lisaks Raunole veel 10. koha saanud Marek Võsu, 12. koha saanud Olari Orm, 21. koha saanud Pärtel Piirimäe ja 28. koha saanud Tiit Oinus. Millise kohale ProRunner võistkondlikus arvestuses tuli, selgub hiljem, kuid lootus on tulemusi vaadates heale kohale.

Täispikal maratoni distantsil osutus parimaks klubiliikmeks Maigi Vaikla, kes sai naistest 7. koha ja N40 vanuseklassis 2. koha ajaga 3:37.09. Lõpuga kaotas ta küll viimase poodiumikoha ehk 6. koha, kuid jäi vaatamata sellele jooksuga rahule.

“Läksin pigem kohta kui aega jooksma. Maastik on minu jaoks raske ja pigem tahtsingi end proovile panna. Eks ole neid poolikuid seal juba joostud ka kolm korda. Ilm oli ideaalne, ehkki kinnastest tundsin küll algul puudust. Teadsin, et jooksen seitsmenda naisena, kuni nägin imestusega, et Reeda Tuula-Fjodorova tuleb selg ees vastu. See andis küll motivatsiooni juurde kuid viimase 5 km mäed võtsid mult viimsegi jõuraasu ja viimasel kilomeetril ilmus selja tagant Siiri Pilt, keda arvasin kaugele mahajäänud. Üritasin viimast käiku sisse lükata, aga kahjuks polnud kuskilt midagi enam võtta. Poodiumikoha küll kaotasin, aga ajaga võib täitsa rahule jääda,” võttis Maigi oma esituse kokku.