Elva Südaööjooksult ProRunnerile kaks võitu

Rauno Laumets

21. juuni südaöösel anti Elvas start järjekordsele Elva Südaööjooksule, mille üldarvestuses kaks esimest kohta kuulusid ProRunnerile, samuti oli meie klubi liige kiireim naiste arvestuses. 

Meestest võitis esikoha klubiliige Rauno Laumets, kes läbis 10 km distantsi ajaga 31.45,9. “Panin kohe alguses korraliku tempo peale. Esimesed paar kilomeetrit tundus, et on teisigi huvilisi, kes tahavad ööpimeduses head aega joosta, aga finišisse jõudes oli vahe väga pikaks kärisenud. Ise suutsin õnneks edukalt endapoolt valitud tempo lõpuni ära kesta. Sellega võib päris rahul olla ja muidugi omamoodi huvitav kogemus pimedatel Elva tänavatel joosta,” rääkis Rauno.

Tema järel kuulus teine koht klubiliikmele Rauno Reinartile ajaga 33.31,7. Mees ise ei ole kohe kuidagi rahul. “Olen võistluse korralduses pettunud seda just raja korralduse poolest. Ristmikel puudusid raja suunajad ja kui olid tuli pidevalt küsida kuhu rada läheb. Vähemalt neljal korral tuli seisma jääda või jooksin valesti. Sellele kõigele kulus vähemalt minut. Pole sellist jama kunagi varem kogenud,” tõdes Rauno.

5. koht Kaarel Piip 35.59,4, 9. koht Martin Adusoo 36.19,4. 25. koht Björn Puna 40.28,2. 74. koht Aigar Kärgenberg 44.51,9, 

Naistest võitis jooksu klubiliige Kristi Kuldkepp tulemusega 39.03,9, mis on tema võimas isiklik rekord. Kristi eelmine tippmark 43.03 sündis kaks aastat tagasi samuti Elva Südaööjooksul. “Sel aastal oli rada muudetud ja kindlasti raskem kui eelmisel aastal. Seekord tuli endalegi üllatuseks hea aeg. Esines mitmeid tõuse, pimedat metsa, kännujuurikaid, linnatänavaid, kruusateid, aga läksin kohe stardis esimese naisena juhtima ja püüdsin oma positsiooni lõpuni hoida ning see ka õnnestus. Oma kodulinnas on ikka mõnus joosta,” lausus Kristi. “Olen hakanud kõrvale tegema ratast ja ujumist. See on palju kaasa aidanud.”

10. koht Maigi Vaikla 44.51,9. Marlen Mäesalu 13. koht 45.48,9.