Hannes Veide Pajusi Mudajooksul neljas, oma vanuseklassis esimene

Hannes Veide pärast Pajusi Mudajooksu

Klubiliige Hannes Veide võistles 13. juulil Pajusi Mudajooksul, mis kujutas endast porist ja takistustest koosnevat 10 km pikkust distantsi. Hannes sai jooksul üldarvestuses 4. koha ja M40 vanuseklassis 1. koha ajaga 1:00.18.

Pajusi Mudajooks pakub omapärasele elamusele ka uskumatult rasket rada. “Kohal olid takistusjooksudelt, orienteerumistelt jm. tuntud kõvad võllid, kuid sättisin enda jala joonele aukartust tundmata. Seekord sain stardist minema hästi ja heinamaal kõrgetest põhupallidest keerutasin üle. Olin paar kilomeetrit 6-7 positsioonil ja otsustasin pisut tempot tõsta enne, kui kõik ikka väga mudaseks kiskus,” vahendas Hannes muljeid.

Kui mudamülkaid, sopakaid ja kraave omajagu läbitud, tõusis ta poolel maal 3. kohale ja M40 vanuseklassis esimeseks. “Väga rasked mudakraavid läbis hästi tagant lähenev konkurent ja püüdsin jääda temposse, et ehk tekib temalgi lühis kuskil. Suht osav oli ja venitas hoopis minul kaela pikaks ja väike vahegi tuli sisse,” tõdes Hannes.

Kui lõpuni jäi 2 kilomeetrit tegid mehed väikse rajavaliku vea (puudus suunaviit), kuid õnneks omavahel pressides kasvatasid nad järgnevatega edu piisavaks, et ausa spordi põhimõttel tulla tagasi ja jätkata õigesti. “Viimasel kilomeetril üritasin veel rünnata ja lootsin õnnele paaril takistusel samuti. Tiigist väljudes olid mul jalad juba pehmed, ning kraavid, võrgud ja mudaliug enne finišit tulid ilma erilise tempota. Eesmärk oli teha parem ja puhtam (vähem vigu) sooritus, ning selles osas kärpisin mullusega kõvasti minuteid võitjale vähem kaotades,” sõnas Hannes.

Ta plaanib edaspidi osaleda veel Vooremäe 1000+ Trailhunt 42 km (ca.1300 tõusumeetrit), ning Heavy Metal Ultra täiesti hullupöörase formaadiga tugevas konkurentsis, kus kohal on Eesti parimad ja 15 Briti eriväelast ning muud rahvusvahelist seltskonda. Sillamäe Ultra 24h formaat jääb Hannesele üheks maiuspalaks hooaja teise poolde.

Naistest sai Merike Annuk 7. koha ja N40 vanuseklassis 2. koha ajaga 1:10.40. “Eelmisel aastal osalesin ja jagasin naiste 2.-3. kohta ning oli väga mõnus ja ekstreemne. Sellepärast tahtsin ka tänavu osaleda. Panin juba eelmisel aastal ennast kirja. Rada oli seekord teistpidi ja kuidagi raskemaks ka tehtud ning vesi hulga külmem. Võttis ikka hinge kinni ja jalad tuimaks. Pärast sai karge pesuveega veel peale karastatud. Aga lahe on see üritus siiski, seikluse mõttes,” arvas Merike.

 Maria Mällas sai 15. koha ajaga 1:22.52.