Kaarel Piip ja Maigi Vaikla Lasva jõe- ja järvejooksul kolmandad

Kaarel Piip (paremal) jooksu autasustamisel.

Üle pika aja heasse jooksuvormi tõusnud klubiliige Kaarel Piip saavutas täna Võrumaa pikamaajooksusarja üheksandal osavõistlusel, Lasva Jõe- ja järvejooksul 3. koha. Sama trikiga sai hakkama klubiliige Maigi Vaikla, kes finišeeris naistest samuti kolmandana.

Kaarel läbis 12 km pikkuse distantsi ajaga 41.41,1, kusjuures teisena lõpetanud suusameest Marko Kilpi jäi teda lahutama alla kolme sekundi. Samas jättis Kaarel enda selja taha jooksja Mart Andressoni.

“Vorm oli üllatavalt hea ja lauge ning kiire raja esimene pool sobis mulle ideaalselt. Distantsi teises pooles suutsin tõsta tempo 3.25 peale ja sain lõpuks ka Marko Kilbi ja Mart Andressoni kätte. Kilp suutis kaasa tulla ja lõpus mind edastada, aga olen siiski jooksuga igati rahul,” ütles Kaarel.

Milles seisneb Kaareli edu? “Alates kevadest on treeningud sujunud, ega muud ei olegi,” sõnas jooksumees ise. Kaarli sõnul on ta ka varem  heas seisus olnud. “Mart on ka vigastusest paranenud, seega selges alavormis. Eks näis, mis Pärnus saab, tänane oli siiski külajooks,” jäi Kaarel tagasihoidlikuks, viidates 1. septembril toimuvale Pärnu Kahe Silla jooksule.

Maigi Vaikla (paremal) jooksu autasustamisel.

Klubi naisliikmetest saavutas Maigi Vaikla tänu tugevale lõpuspurdile 3. koha ja N40 vanuseklassis 1. koha ajaga 53.16,6, parandades oma mullust tulemust samal jooksul üle minuti.

“Kuna osalen ka Rakveres Ööjooksul, siis läksin starti veidi kahetise tundega- et kumb jooks on tähtsam. Mõtlesin, et kui täna ikka enesetunne hea, siis pidurdama ei hakka. Tugevatest jooksjatest jäi eelregistreerimisnimekirjas Sirli Hanni kõrval silma vaid Sille Puhu. Marion Tibariga oli eelmisel korral juttu, et tema Lasval ei stardi,” rääkis Maigi.

Põhikonkurent Consuelo oli eelmisel aastal Lasval Maigist kiirem, nii et esikolmikuks ennustas ta neid. Üle pika aja jooksis ka Siiri Pilt, kes arvas küll, et tal eelmisel nädalal joostud maraton veel jalgades.

“Seda ei olnud küll väga aru saada, sest Siiri jooksis minu ees kolmandal kohal pea kogu distantsi. Vahe oli alguses meil mõned meetrid, siis suutis ta seda veelgi suurendada. Kinni püüdsin ta umbes kümnendal kilomeetril, mõtlesin, et kohe mööduma ei hakka, hoian end lõpuosaks. Viimasel kilomeetri väiksel tõusul aeglustas ta siiski nii palju, et pidin mööduma. Umbes 300 m enne finišit hõigati meile, et 3. ja 4. naine, mille peale Siiri spurtis mööda. Kiirendasin nüüd omakorda ka mina ja juba tuligi finišisirge mäest üles. Elus pole vist ühtki tõusu nii kiiresti jooksnud, panin kõik välja, mis võtta oli ja spurtisin ning õnnestuski mööduda,” meenutas Maigi.