Marek Võsu võitis Mispo talvemaratonil isikliku rekordiga poolmaratoni

Marek Võsu poodiumi kõrgeimal astmel.

Klubiliige Marek Võsu võitis 6. detsembril 16. Mispo talve maratoni raames peetud poolmaratoni uue isikliku rekordiga 1:15.10. Tema varsem tippmark 1:19.53 pärines aastast 2016.

Jooks kulges Mareki sõnul talle endalegi üllatavalt hästi. “Starti läksin mõttega uus isiklik poolmaratoni rekord joosta, kuna hetkevorm lubas ja vana aeg oli suhteliselt nigel. Alates 3. kilomeetrist jooksin üksi omas tempos. Üritasin vähem kella vaadata ja rohkem oma sisetunnet usaldada. Kerge vihma ja keerutava tuule kiuste tuli lõpuaeg paar minutit parem, kui lootsin,” rääkis Marek.

Sellega sai tal aasta tagasi treener Viljar Vallimäega paika pandud kõik eesmärgid täidetud. Sündisid nii 10 km, 21,1 km ja kui ka maratoni rekordid. “Olen poolmaratoni vähe jooksnud ja seni teinud seda alla oma võimete. Nüüd läksin julgelt peale, saagu, mis saab,” lausus Marek.  Viimasel ringil, kui tuul vastu puhus ja kergelt tee ülespoole läks, tundis ta rasket momenti, kuid suutis endalegi üllatuseks kogu distantsi läbida ilma geeli ja veelonksuta. “Ilm oli jahe ja niiske, see aitas ka palju kaasa. Tundsin end hästi ja lasin ilma. Ei olnud suurt vajadust,” tõdes Marek.