ProRunneri naised võtsid Rakvere Ööjooksu poolmaratonil kolmikvõidu

Edukad klubiliikmed poodiumil. Keskel treener Viljar Vallimäe.

4. juuni õhtul Rakveres toimunud Ööjooks osutus klubile väga edukaks, sest poolmaratoni distantsil võtsid Kadiliis Kuiv, Anne-Ly Palm ja Ingrid Riipus naiste arvestuses kolmikvõidu.

Kadiliis võitis 21,1 km distantsi ajaga 1:20.54. Ise ta ütleb, et läks Rakverre jooksu eelkõige nautima. “Sealne atmosfäär on väga meeleolukas, rada on huvitav ja mitmekülgne. Olen seal mitu korda võistelnud ja alati hästi hea emotsiooniga jooksnud. Tulemuse osas jätsin enda jaoks kõik lahtiseks,” rääkis Kadiliis.

Mullu sügisest õpib ta ülikooli päevases õppes sporti ja kehalist kasvatust ning seetõttu oli talvine ettevalmistus jooksu poole pealt lünklik. “Samas pole ma ennast kunagi varem nii mitmekülgselt arendanud. Kooli, pere, töö ja treeningute klapitamine on olnud keeruline, aga vabandusi ma ei otsi, tuleb teha seda, mis võimalik,” tõdes Kadiliis.

Kõik see on muutnud teda mentaalselt veelgi tugevamaks ja enesekindlamaks. Eks Rakveres joostud tulemus räägibki eelkõige sisemisest põlemisest ja teatud mõttes uuest hingamisest,” ütles Kadiliis.

Kadiliisi järel sai Rakveres naistest teise koha ja N45 vanuseklassis esikoha klubiliige Anne-Ly Palm ajaga 1:25.21, mis on tema isiklik rekord. Uus tippmark paranes koguni 1 minuti ja 23 sekundi jagu.

Anne-Ly jaoks on Rakvere Ööjooksu rada üks ägedamaid. “Mulle väga meeldib, et rajal on melu, pöördeid ja erinevat profiili – see kõik lihtsalt sobib mulle! Pealegi meeldib mulle õhtune aeg võistlemiseks,” räägib Anne-Ly. Ta läks starti teadmisega, et peaks suutma hoida 4.00 tempot kilomeetri kohta. “Ootamatuseid võib alati ette tulla ja nii juhtuski. Viimased 5 km olid omapärased. Ah, jookse tuleb veel ja enesekindlust on kõvasti juurde tulnud,” leiab Anne-Ly.

Valmistub Ironmaniks

Viimasel paaril aastal on meie kõigi rutiin korralikult muutunud. “Nii on muutunud rutiin erinevate jooksude toimumistes kui ka minu jooksuplaanides – kavades, mida olen endale ise teinud. Kuna minust virtuaalset võistlejat ei saa, siis otsustasin eelmisel aastal teha kaasa Filtri sarja ja Ironmani 70.3 naiste tiimi jooksjana ning aasta lõpuks sai joostud korralik maratoniaeg,” meenutab Anne-Ly.

Siit sai aga alguse tema uus mõte selleks aastaks teha kaasa Ironman 70.3 täiesti üksi ja vaadata, mis saab ning joosta sügisel Berliinis maraton. “Kui algul tundus, et see tähendab hullu planeerimist, siis tänaseks olen mõistnud, et selleks peab ka pisut hull olema,” arvab Anne-Ly, kellele meeldib katsetada. “Nüüd tuli õppida krooli ujuma. Eelmise aasta septembris vaatasin You Tube videosid ja hakkasin harjutama. Viimase kuu olen käinud ujumistrennis ja igatahes ma ujun ning treener on rahul. Ratast olen sõitnud nii kuidas aega on, viimane kuu rohkem aga põhirõhk on olnud rohkem jooksul,” ütles Anne-Ly.

Tema sõnul on just mitmekülgsus, hea planeerimisoskus, pidev kava ümber mängimine ja enesetunde pidev analüüs ning jonnakus on viinud sihile. “Ma ei ole imeinimene, olen palju kordi feilinud aga mitte kunagi alla andnud – oluline on raskel perioodil ennast kokku võtta ja liikumises hoida, kasvõi natukene!” toonitab Anne-Ly.

Klubiliige Ingrid Riipus sai Rakvere Ööjooksu poolmaratonil naistest 3. koha ajaga 1:27.14.

Klubi meesliikmetest sai 21,1 km distantsil parimana Lauri Räbin 7. koha ajaga 1:18.52, mis andis M40 vanuseklassis 3. koha.

Teiste klubiliikmete kohad 21,1 km distantsil:

31. koht Ivo Kreutzvald 1:27.12

77 . koht Viljar Käärt 1:34.48

130. koht Rain Raun 1:40.30

147. koht (N 13. koht) Liis Reimand 1:42.25

213. koht (M55 4. koht) Guido Bergmann 1:47.43

441. koht Tanel Kadai 2:37.31

Kristofer Erik Kamber 10 km autasustamise kolmandal astmel.

Rakvere Ööjooksu 10 km distantsil saavutas kõrge 3. koha Kristofer Erik Kamber ajaga 34.29, mis on tema isiklik rekord. Mees näitas esikahekümne kohti juba rahvajooksudel siis, kui kuulus veel noorteklassi.

Üritab aega alla 34 minuti

Kristofer ise tunnistab, et starti ei läinud ta just kõige parema tundega. “Esiteks oli “mootoris” tunda veel mai lõpus joostud Riia poolmaraton, kus sai joostud üle-ootuste korralik isiklik rekord 1:15.50. Sellele lisaks laksas vahepeal antibiootiku-kuuriga tarkusehamba operatsioon ja tiheda töögraafiku tõttu ei jõudnud mõni päeva trennigi,” rääkis Kristofer.

Veel nädala keskel mõtles ta, et ei hakka Rakvere Ööjooksu starti minema, kuid ometi tehtud ta sai. “Asjaolusid arvesse võttes olen tulemusega väga rahul ja julgen loota, et see hooaeg näen 10 kilomeetri distantsil ka 33-ga algavaid numbreid, mida võiks proovida augustis Ülemiste Ööjooksul,” oli Kristofer optimistlikult meelestatud.

Kohe tema järel sai Rakvere Ööjooksul 4. koha Ahti Nuga tulemusega 34.57. Esikümnesse jõudis veel Tiit Oinus, kes lõpetas 9. kohal ajaga 35.54. Tüdrukute A-klassis võitis esikoha Kaisa Maria Oll ajaga 41.32. Tema õde Kristiin Heleen Oll sai samas klassis 8. koha tulemusega 52.21.