Indrek Oll sai Pärnumaa Võidupüha poolmaratonil kolmanda koha

Indrek Oll poolmaratoni rajal kuumusega võitlemas.

Mitu klubiliiget võistles 22. juunil Pärnumaa Võidupüha maratoni erinevatel distantsidel. Neist parimana saavutas Indrek Oll poolmaratonis 3. koha.

Indrek suutis vaatamata palavale suvepäevale läbida poolmaratoni ajaga 1:20.27. M40 vanuseklassis võttis ta selle tulemusega esikoha.

Indrek plaanis minna jooksma tempoga 3.45-3.50 kilomeetri kohta. “Kuumaga võistlemine mulle üldse ei sobi ja Narva poolmaraton näitas, et kiiremini sellise ilmaga vanake lihtsalt ei suuda. Püüdsin esimese 6 km krossirajal mitte liiga teha, aga kuna puud pakkusid päris pikalt varju, tulid väikesed korrektuurid ja tempo sisuliselt sama, mis asfaldil,” rääkis Indrek.

Alates 8. kilomeetrist jooksis ta üksi, mis tegi palavuses kiiruse hoidmise mõnevõrra keeruliseks, kuid teeninduspunktid olid tasemel ja sellest oli palju abi. “Viimased kilomeetrid olid taaskord elu pikimad, aga kuna enne lõppu õnnestus noorest ja kiirest klubikaaslasest Kristoferist mööda minna, ei olnud enam võimalik alla ka anda,” meenutas Indrek võistluse kulgu.

Kokkuvõtvalt kujunes tema jaoks kõik hullemaks, kui algne plaan ette nägi, sest eesmärk oli teha korraliku pingutusega jooks. “Korralikust jooksust sai lõpuks pigem tõsine. Kindlasti tahan kiita Pärnu publikut ja rajateenindust, samuti tänusõnad treener Viljarile,” ütles Indrek.

Indreku järel sai poolmaratonil 4. koha Kristofer Erik Kamberg ajaga 1:21.20. Ta tunnistas, et võttis 4. koha vastu pigem väikese pettumusenoodiga, sest stardiprotokolli vaadates oleks ta olnud kindel poodiumikoha favoriit.

“Ei teagi, mis seekord otsustavaks sai, kas treeneri kavale lisaks tehtud pikad rattatrennid või kuuma ilmaga liiga kiirelt alustatud metsavahelised kilomeetrid esigrupis koos Kaupo Sasmini (poolmaratoni võitja) ja Franko Reinholdga (2. koha omanik). Igaüks talub kuumust erinevalt ja peale jooksu ei ole ma end ammu nii väsinuna tundnud,” tõdes Kristofer. Ta pead norgu ei lase, sest tegemist oli korraliku pika tempotrenniga, pidades silmas septembris plaanitud maratoni Eesti meistrivõistlusi Tallinnas.

Ahti Nuga poolmaratonil finišeerimas.

Maratoni distantsil sai klubiliikmetest parimana Ahti Nuga 4. koha ajaga 2:54.13. Peale stardipaku plaanis ta joosta kellegi sabas, kes hoiaks tempo üleval.

“Kartsin, et üksi ei tule tempo hoidmisest eriti midagi välja, kuna raja esimene pool oli uus ja ei tednud, mida oodata. Jooksin kolmanda koha mehega koos,” rääkis Ahti. Pärast poolt maad pidi ta tempos tagasi andma, sest kuumus tegi oma töö. “Kulgesin üpris rahulikus tempos ja langesin ka koha võrra, viiendaks. Kui jõudsin toitlustuspunkti, kus oli jäävann, sulpsasin sinna sisse,” sõnas Ahti.

Jäävann andis talle uue hingamise ja nii sai ta tempot pisut tõsta. 40 kilomeetrile minnes suutis Ahti uuesti neljandale positsioonile kerkida. “Üldpildis ei ole 4. koht sugugi paha, sest peamine eesmärk sai täidetud. Soov oli joosta alla kolme tunni ja see tuli ära,” jäi Ahti rahule.

Tiit Oinus sai maratonil 6. koha ajaga 2:57.50. Kuna tal olid jalaga väikesed probleemid, ei olnud ta reedel kindel, kas üldse starti läheb, kuid viimasel päeval registreeris end siiski distantsile.

“Ilmateenistus võistluseks midagi head ei ennustanud, tegelikult oli isegi veel hullem. Tuuletu ja palav. Stardis plaanisin kolme tunni ringi joosta, pigem natukene alla selle. Pulss tegi kohe alguses vigureid, sest lõi üsna kõrgeks,” tõdes Tiit.

Ta otsustas joosta pulsi järgi lõpuni. “Väga hullu ärakukkumist polnud, isegi mitte kurikuulsal metsa lõigul. Raskemaks läks Jaansoni rajal. Seal võttis mul motivatsiooni 3-4 kilomeetriks alla. Õnneks 36. kilomeetril läks paremaks ja suutsin hoida üsna arvestatavat tempot. Enam-vähem samasugust, mida alguses hoidsin,” ütles Tiit, kes pidas rada ägedaks. Kuna ta osales Võidupüha maratonil esimest korda, siis alguses, kui pea oli selgem, nautis ta ilusat vaadet ja loodust.

10 km distantsil sai klubiliikmetest parimana Lauri Räbin 5. koha ajaga 37.39.

Teiste klubiliikmete kohad

Maraton

31. Peeter Oranen 3:49.10

76. (N 8.) Helle Persitski 4:55.01, NV50 vanuseklassis 3. koht

Poolmaraton

19. Tõnu Mölder 1:31.43

21. Kalle Oruaas 1:34.52

63. Margo Engel 1:48.57