Klubiliikmed jooksid ümber Pühajärve, parimaks osutus Ingrid Riipus

Ingrid Riipus ümber Pühajärve jooksu lõpetamas.

Mitu klubiliiget jooksid 9. juulil Maru Järvejooksude sarja teisel etapil ehk ümber Pühajärve jooksul. Neist parimana saavutas Ingrid Riipus naistest 6. koha, ühtlasi võitis ta oma vanuseklassi (N40) arvestuses esikoha.

Kui eelmisel aastal paistis sel ajal lõõskav päike ja 31 kraadi sooja, siis sel aastal vedas ilmaga. “Kuuenda naisena lõpetamine osutus mulle endalegi üllatuseks, sest konkurents oli kõva. Starti minnes, mõtlesin, et teen ära ja eks siis paistab, mis koht tuleb. Algul võtsingi rahulikult ja jooksin omas tempos, kuni minust möödus Marge Kikas, kellele ma tuulde võtsin,” sõnas Ingrid, kes jooksis temaga koos kuni 7 km tõusuni.

“Seal mul õnnestus Marge selja taha jätta. Joogipunktis kuulsin, et minu ees jookseb kuues naine. Uus siht silme ees, tuli mul end taas kokku võtta, et ka temast mööda joosta. Minu õnneks oli laskumine (need mulle sobivad) kus mul õnnestus kuuenda koha naisest mööda joosta,” meenutas Ingrid. Viimased kilomeetrid olid tema jaoks rasked ja tundusid pikad. Oma tulemusega jäi Ingrid väga rahule.

Üldarvestuses kuulus klubiliikmetest parim koht Revo Lumprele, kes sai 10,7 km pikkusel järveringil 12. koha ajaga 37.18.

“Kuna treeningud on olnud efektiivsed ja kiired, siis seekord ei olnud plaan Pühajärve jooksu läbima minna. Stardist sain kohe minema eliitgrupiga. Kui esimene kilomeeter tundus kohati suht raske, siis teisel olin juba rütmi leidnud sellel üles-alla rajal,” rääkis Revo.

Edasistel kilomeetritel jooksis ta kolmeliikmelises grupis koos Janar Juhkovi ja Peep Jalakaga. “Tempo oli kontrollitud ja meeldiv, 3.30 kandis kilomeetri kohta. 7. kilomeetri tõusul tegin vea ja otsustasin tõusu lõpus ennast kosutada vee lonksuga. See viis rütmi ja hingamise nii sassi, et Janar ja Peep said 100-meetrise edumaa,” tõdes Revo. Viimastel kilomeetritel proovis ta vahet küll vähendada, aga selliseks see jäi ikkagi.
Vaatamata sellele jooksis Revo kolm minutit kiiremini kui eelmisel aastal.

Marek Võsu (vasakul) ümber Pühajärve jooksul.

Üldarvestuses sai 14. koha Marek Võsu isikliku rekordiga 37.37, kelle jaoks kulges jooks kulges üllatavalt hästi. “Targad otsused jooksu rajal tagasid isikliku rekordi, mis paranes üle minuti. Algus oli võib-olla liiga ettevaatlik ja oleks võinud julgemini alustada. Kestsin ilusti lõpuni. Sellised tõusudega jooksud mulle üldjuhul meeldivad. Ilm ei olnud ka seekord nii palav nagu viimastel aastatel,” ütles Marek.

Teiste klubiliikmete kohad

22. INDREK OLL 39.12

28. KRISTOFER ERIK KAMBERG 39.39

36. KERMO TERAL 40.17

45. IVO KREUTZVALD 41.10

58. LAURI VALDMAA 42.18

75. RENNO REHTLA 44.00

124. (N 14.) JANIKA JÜRGENSON 48.41

146. RAIN RAUN 50.01

230. GUIDO BERGMANN 56.14

385. (N 108.) EVELIN VETEVOOD-JÄRVELT 1:12.06