Erkki Ehasalu

erkki ehasaluERKKI EHASALU ENDAST

Spordiga olen tegelenud kogu elu. Põhikooli ajal sai päris tõsiselt tegeletud suusatamisega, toona Ülenurme Gümnaasiumi juures Harri Kõksi treeningrühmas. Talved möödusid trennis suusatades, muu aeg joostes. Kuna meil suusarulle see aeg veel väga ei olnud, siis möödusid ka suvised laagrid Otepääl ikkagi jooksu trenni tehes.

Mingisugusel imelikul põhjusel jäi gümnaasiumi aastatel suusatamine katki ning liitusin Jaan Tiitsaare kergejõustiku treeningutega ja hakkasin tegelema kümnevõistlusega.

Ülikooli ajal tekkisid uued huvid ning regulaarne treening jäi pikkadeks aastateks be-slimmer.net. Jooksmise juure tulin tagasi aastal 2008. Koos sõpradega sai läbitud SEB Tallina Sügisjooks, 10 km. Tundus kohutavalt pikk maa. Sel hetkel mul jalad väga üle 5 km joosta ei lubanud ning tegemist oli omaette rekordiga. Maratoni läbimine oli kauge unistus. 2012.a läbisin esimest korda Tartu jooksumaratoni 23 km, tunne oli ülev. Samal aastal otsustasin ka oma esimese maratoni joosta, Tartus. Läbi valu ja krampide sain maratoni ajaks 3:35:28. Emotsioon oli aga finišis väga kõva, kuna veel mõned aastad tagasi tundus maratoni läbimine võimatu.

2014.a kevadel liitusin Viljari treeningrühmaga ja tulemused on järjest paremaks läinud. Praeguseks on parimad 10 km 38:23, poolmaraton 1:28:21, maraton 3:12:47 (Melbourne, 2013).