Kadiliis Kuiv

KADILIIS KUIV ENDAST

Olen pärit sportlikust perest. Mäletan lapsepõlvest, et meie kodu oli täis vimpleid-kleepekaid-diplomeid erinevatelt rahvaspordiüritustelt, kus minu vanemad osalesid. Isa on mul siiani tubli ja eeskujulik – orienteerub ja rogainib oma vanuseklassis poodiumikohtadele ja medalitele. Isapoolne vanaisa oli jalgrattur ning emapoolne vanaisa liidu tasemel laskur. Niiet võib öelda, et sport on ikka veres küll 🙂

Ise jõudsin treeninguteni põhikooli ajal – käisin mitu aastat Tallinna Kalevi kergejõustikutrennis (Piret Tamme juhendamisel), mis oli meeldivalt laiapõhjaline ja mitmekülgselt arendav. Tänu sellele sain hea põhja ja tugeva tervise. Hilisematel kooliaastatel tuli rohkem õppimisele panustada ning sportimine jäi soiku, ent püüdsin siiski säilitada aktiivset elustiili. Ma olen alati nautinud pikki jalutuskäike, matkamist ning õues viibimist. 

Tagasitee jooksmiseni leidsin 2010 aastal. Panin ennast kohe kirja rahvajooksudele ning võistlen kogu aasta jooksul ka praegu. Ühest küljest on see hea võimalus oma treenitust proovile panna ning teisalt kannustab võistlemine korrapärasemalt jooksma ja harjutama. Esimene tugevam hooaeg oli 2012 aastal, mil alustasin teadlikku ja korrapärast, eesmärgile suunatud treenimist. Väiksemate tõusude-mõõnadega on see jätkunud tänase päevani. 

Treenimisel lähtun põhimõttest “nii vähe kui võimalik, aga nii palju kui vajalik” – ehk püüan iga hinna eest vältida üle treenimist ning vigastusi, liikuda siiski järjepidevalt uute personal bestide poole ning säilitada seejuures oluline aeg pere jaoks ning ka rõõm sportimisest.

Lisaks jooksmisele sõidan rattaga, rullsuusatan, osalen rogainidel, talvel suusatan, liigun võimalikult palju jala ning veedan perega aega Eesti rabades ja metsades jalutades. 

  • Lemmikvõistlus Eestis: Saaremaa Kolme Päeva Jooks
  • Lemmiktreening: minutifartlek püramiidina (1min + 2min + 3min + 4min + 3min + 2min +1min)
  • Parim 10km – 40:02 (Rapla, 2018)
  • Parim 21,1km – 01:30:35 (Rakvere, 2016)
  • Parim 42,2km – 03:19:30 (Tallinn, 2016)