Kadiliis Kuiv

KADILIIS KUIV ENDAST

Olen pärit sportlikust perest. Mäletan lapsepõlvest, et meie kodu oli täis vimpleid-kleepekaid-diplomeid erinevatelt rahvaspordiüritustelt, kus minu vanemad osalesid. Isa on mul siiani tubli ja eeskujulik – orienteerub ja rogainib oma vanuseklassis poodiumikohtadele ja medalitele. Isapoolne vanaisa oli jalgrattur ning emapoolne vanaisa liidu tasemel laskur. Niiet võib öelda, et sport on ikka veres küll 🙂

Ise jõudsin treeninguteni põhikooli ajal – käisin mitu aastat Tallinna Kalevi kergejõustikutrennis (Piret Tamme juhendamisel), mis oli meeldivalt laiapõhjaline ja mitmekülgselt arendav. Tänu sellele sain hea põhja ja tugeva tervise. Hilisematel kooliaastatel tuli rohkem õppimisele panustada ning sportimine jäi soiku, ent püüdsin siiski säilitada aktiivset elustiili. Ma olen alati nautinud pikki jalutuskäike, matkamist ning õues viibimist. Lisaks kergejõustikule meeldib uisutamine, erinevad pallimängud, rattasõit.

Kadiliis Kuiv

Foto: Stuudiopunkt OÜ

Tagasitee jooksmiseni leidsin 2010 aastal. Panin ennast kohe kirja rahvajooksudele ning võistlen kogu aasta jooksul ka praegu. Ühest küljest on see hea võimalus oma treenitust proovile panna ning teisalt kannustab võistlemine korrapärasemalt jooksma ja harjutama. Tugeva hooaja tegin 2012 aastal ning paljud jooksutulemused pärinevadki just sellest aastast. Paraku ei anna koormuste järsk tõstmine alati just soovitud efekti. Tuli aeg maha võtta. 2013 jäi treeningute mõttes täielikult vahele, sündis teine laps, tütar. 2014 alguses hakkasin uuesti tasapisi lapsevankriga sörkimas käima. Kuigi jooksukaaslaste edusamme nähes hakkavad endal tihti “jalad sügelema”, siis tuleb endale siiski aru anda, et kahe väikese lapse kõrvalt suure koormusega harjutada ei saa, hoian ennast lihtsalt stabiilses vormis ning naudin jooksmist ja liikumist. 

Parim 10km – 43:21 (2012 Ööjooks, Rakvere)
Parim 21km – 01:33.50 (2015 Sketchersi poolmaraton, Tartu)