Lauri Valdmaa

LAURI VALDMAA ENDAST

Kuigi varases lapsepõlves sai proovitud päris paljusid spordialasid nagu jalgpall, korvpall, jäähoki, maadlus, kergejõustik, siis kuhugi ma üle mõne nädala pikemalt pidama ei jäänud. Alates 8.eluaastast sattusin venna kutsel jalgrattaspordi juurde ning 8 aasta jooksul sai ka toda spordiala üsna korralikul tasemel harrastatud kuni 90.keskpaiga majanduslikud raskused ning üleminekuraskused noorteklassidest juunioride hulka panid mu raske valiku ette. Otsustasin lõpetada. Parimateks saavutusteks jäid 2 eesti noortemeistritiitlit velotrekil, ning palju kahvatumat karva medaleid nii trekil, kui ka maanteel erinevatel distantsidel.

Lauri ValdmaaNii kujunes olukord, kus ma 10. aasta jooksul väga minimaalselt liigutasin ennast. Üha tõusev kehakaal ning halvenev tervis panid mu fakti ette. Pidin lihtsalt ennast kokku võtma ja kui 2005.a septembri alguses sattusin juhuslikult nägema toonase SL Õhtulehe rahvajooksu reklaami oli otsus tehtud. Vaid kahenädalase treeningu järel jooksin 10km ajaga 47.17, mida pean siiani väga heaks tulemuseks, kuna esimestel treeningutel oli pikast spordipausist tingituna probleem ka 5-6km sörkida. Sõrm oli antud. Juba järgmise aasta juunikuus jõudsin ka maratonidistantsi läbimiseni, millest saigi minu lemmikdistants.

Täiesti nullist alustades läbi korduvate vigastuste ning enda peal läbikatsetamiste olen jõudnud üsna korralikule harrastajatasemele, kuid paratamatult olen jõudnud olukorda, kus tunnen, et on tulnud ette piir, mille ületamiseks vajaksin targemate nõu. Liitusin ProRunneri ed-treatment-info.com, et läbi läbimõeldumate ning targemate treeningute saavutada pikamaajooksus paremaid tulemusi.

Rekordid:

10km: 36.04 Rapla Selveri Suurjooks 2014
21,1km: 1:21.32 Rakvere Ööjooks 2012
Maraton: 2:56.14 SEB Tallinna Maraton 2014
100km: 8:34.51 Haanja Ultra 2014