Marius Aave

Mariuse blogi asub SIIN!

MARIUS AAVE ENDAST

Pärit olen väikesest maahohast Palmsest. Oma lapsepõlve ja varajase nooruse saatsin mööda seal. Kuna lähimad spordiringid olid kaugel Rakveres, siis kindla spordialaga kuni põhikooli lõpuni ei tegelenud. Kõik aktiivne tegutsemine toimus kodus õues sõpradega südaööni mängides ja joostes. Võsu Põhikoolis sai kehalise kasvatuse tundide kõrvalt natuke kergejõustikut teha (400m 800m ja mitemevõistlus) ja seetõttu ka L-Virumaa MV osaleda. Parimaks tulemuseks oligi Maakonna MV PA klassi 3.koht  400m jooksus.

Põhikooli lõpus, gümnaasiumis ja ülikooli alguses tegelesin ma väga aktiivselt korvpalliga nii saalis kui tänaval. Tasuks tulid nii tiitlid PA, PJ  klassis koolidev vahelisel MV ja ka tänavakorvpallis esikoht Lääne-Virumaa Meistrivõistlustelt.

See oli mu algusaja aktiivne sporditegevus, sest tõelise füüsilise koormuse olen ma saanud rahvatantsu tantsides.Marius Aave Olen sellega tegelenud 21 aastat ja nn professionaalsemalt viimased 9 aastat. Trennid toimuvad 2 korda nädalas, millele lisanduvad 3 päevased treeninglaagrid. Füüsiline koormus, korralik lihastreening ja good-blood-pressure.com tagatud. Lisaks enda tantsimisele annan ka ise tantsutreeninguid erinevates rühmades, kus viin läbi ja teen kaasa kogu soojenduse ja vahetevahel ka põhisosa. Liikumist ja koormust tuleb nädalasse küllaga!

Regulaarse jooksmise juurde sattusin ma 4 aastat tagasi, kui maalt sõber kutsus mind Viljandi järve jooksule. Võtsin pakkumise vastu, sest tundsin seal väljakutse maiku. Oli vaja vaadata kumb kummale ära teeb. Sain tappa ning seeläbi kasvas ka soov kiiremaks saada ja sõber kinni püüda. Sellel ajal pandi alus ka Linnajooksude sarjale ning sinnagi sai end koos sõbraga  registreeritud. Alguses oli raske, aga soov sõpra püüda, pani rohkem treenima ja lõpuks ma ta ka kätte sain. Linnajooksude sarja olelngi nüüd endale igaaastaseks eesmärgiks võtnud ja siiani ka ära teinud. Pea eesmärk on eelmiste hooaegade tulemusi parandada.

See hooaeg (2015) algas aga palju raskemini ja pidevalt olin väsinud ning kuna ka jooksudes ei olnud suuri
parandusi, siis oli vaja midagi muuta. Kuna jooksuradadelt tuttavaks saanud Cris vahetas treenerit ja liitus Prorunneritega, siis hakkasingi läbi tema infot kompama. Uurisin, mis tal muutus ja kuidas tunne. Saades kiitvad ja julgustavaid vastuseid, tegin ka mina juunis avalduse Prorunneritega ühinemiseks ja palusin Viljarilt endale treeningkava. Enne kava saamist sai veel läbitud koormustest, millest selguski, et mul oli ületreening liigse koormuse tõttu. Olin jooksnud liiga intensiivselt ja palju ning polnud arvestanud tantsutreeningutest saadud koormust.

Nüüd olen teinud kõik kava järgi ja enesetunne on palju parem ja jooksmine tundub kerge ning mõnus. Samuti on paranenud ka tulemused ja kindlasti paranevad ka edaspidi. Kindlaid sihte pole, samas väike soov oleks näha, et kui palju kiiremaks saan ma üldse minna. Soov ja tahe on olemas ja tundub, et see aasta on ka treenimisvõimalused paremad.

Igatahes olen väga rahul,et Prorunneritega ühinesin. Ootan juba järgmiseid jookse ja koosviibimisi.