Tiina Säälik

Tiina SäälikJooks on elustiil, olen seda vähemal ja suuremal määral harrastanud terve elu, kuid tõsisemalt hakkasin asjasse suhtuma alles alates aastast 2009, kui osalesin esimest korda rahvaspordiüritusel ja jooksudistantsiks oli 10km. 2008 kutsusid sõbrad Tallinna sügisjooksu raames 10km kepikõnnile, mõtlesin, et pigem jookseks aga kuu aega ettevalmistust tundus liiga napp aeg ja nii oli eesmärk olemas – aasta pärast joosta. Millegipärast polnud varem tulnud mõtet kusagile suurele üritusel võistlema minna, need tundusid kuidagi liiga suured ja kauged ja ikka päris sportlastele mõeldud.

Tiina läti1Kõik asjad, mida ma teen, on minu ellu tulnud kuidagi juhuslikult aga sisetunne on öelnud, et need on õiged asjad. 2012.aastal Londonis nädalalõppu veetes sattusime nägema Londoni jooksumaratoni. See oli võimas. Mõttesse tuli, et tahan ka. Esmalt aga poolmaraton, mille Võidupüha maratoni raames läbisin 2013.aastal ja 2014 siis esimene buy sertraline, mille tegin Roomas. Suur unistus oleks joosta ka Londoni maratoni, sest just seal sai midagi olulist minu jaoks alguse. Aegadest pole mõtet rääkida, eelkõige on oluline ennast proovile panna, jälgida, mida ütleb keha, mida ma tunnen, kuidas suudan ja et pärast oleksin elus ja terve 🙂 Loomulikult on oluline rõõm sooritusest, heade sõprade seltskonnast ja miks mitte ka mõnusast reisist. Ja N45 vanuseklassis oma maratonidebüüti tehes ikka vaatasin enne passi ka 🙂

Tiina Säälik2014.aastal 5 täispikka maratoni: Rooma, Võsu, Tallinn, Malaga ja Pääsküla.
2015.aastal I poolel Barcelona, Riia ja Stockholm.

2017 aasta aprillikuus täitus juba 35 maratoni!!

Hinge on pugenud talisuplus ja 2 hooaega sai võisteldud Eesti Autospordiliidu 4×4 ehk offroadi alaliidu karikasarja võistlustel kaardlugejana 🙂 Lisaks jooksmisele tegelen ka maalimise ja fotograafiaga ning olen osalenud paljudel ühisnäitustel ning teinud ka mõne personaalnäitused nii maalidest kui fotodest. Hobideks on ka lugemine, aiatöö, hõbeehete valmistamine ja ka raske  rockmuusika, mille kontserte meeleldi külastan. Vahel tuleb tuju luuletusi kirjutada, plaanis on teise luulekogu väljaandmine (esimene ilmus aastal 2000).

Tiina Säälik

Tiina 2014 Cesis Eco Trail poodiumil 😉