TREENINGPLAAN

Teie personaalne treeningplaan!

Spetsiaalselt Teile koostatud treeningplaan on parim lahendus kõigile sportimisega tegelejatele. Olenemata sellest, kas tegu on alles spordi juurde jõudnud inimesega või juba kogenud jooksuhundiga – isiklik kava treeningute läbiviimiseks tagab parimad tulemused!

Treeningplaan on reeglina 4-nädalaks koostatud detailne kava, mis näeb ette Teile sobiliku treeningute arvu nädalas, treeningute ajalise kestvuse, intensiivsuse ning samuti lisanduvad harjutused. Kõik treeningud on varustatud vajalike kommentaaride ning juhistega. Kui olete eelnevalt läbinud koormustesti, arvestab personaalne kava just Teie individuaalsust ning pulsivahemikke. Koormustesti läbimine ei ole treeningplaani koostamiseks hädavajalik, ent aitab seda täpsustada. Lisaks kuulub kava juurde ka konsultatsioon, hilisem analüüs ning vajadusel plaanis muudatuste tegemine.

Treeningplaani koostamisel juhindub treener Teie soovidest, kui palju kordi nädalas Te treenida saaksite; milline on Teie eelnev jooksukogemus; milliseid aspekte peab treener vajalikuks arendada ning kindlasti ka Teie eesmärke. Üldiselt, võimatuid eesmärke ei ole. Treeneri ja treenitava koostöös pannakse paika eesmärgi täitmiseks optimaalne maht ja intensiivsus ning samm-sammult jõutaksegi sihile lähemale. Jooksmise juures võiks mõista asjaolu, et tulemused ei sünni üleöö. Organism peab saama aega, et kohaneda treeningutega, uue koormusega ning oluline on anda kehale ka vajalikku puhkust. Ilma puhkuseta pole ka arengut. Kõigest sellest täpsemalt räägib juba treener.

Treeningplaani tellimiseks kirjutage viljar.vallimae@prorunner.ee või täitke KONTAKTIVORM

treeningplaan ja puhkus, viljar vallimäe

Puhkus on osa treeningutest!

TREENIGPLAANIST VEEL

  • Treeningplaan on individuaalne. Ärge treenige sõbra või pereliikme plaani järgi, sest Teie eesmärgid ning füüsilised parameetrid võivad olla väga erinevad. Sellistest treeningutest sünnib rohkem kahju kui kasu.
  • Haigestumise vms treeningute katkemise korral konsulteerige sellest treeneriga. Treener teeb vajadusel treeningplaanis muudatused, poolelijäänud kohast edasi treenimist tuleks suure tõenäosusega vältida ning organismil tuleb lasta haigusest/vigastusest taastuda.
  • Kui tunnete väsimust, tehke treeningplaanis kirjas olevast treeningust kergem treening või jätke see hoopis ära. Mõnikord annab organism sel viisil teada, et vajate lisapuhkust.
  • Kui vähegi võimalik, täitke treeningpäevikut. See aitab treeneril teha kokkuvõtet Teie senisest arengust ning planeerida uut tsüklit. Piisava info korral Teie seisundi kohta on ületreenimise oht väiksem ning planeeritavad treeningud omavad suuremat mõju.